Sport     | 17.12.2018. 08:53 |

Seria A: Roma nakon puno problema svladala Genovu

RIM, 17. prosinca (FENA) - Nakon tri kola bez pobjede nogometaši Rome došli su do sva tri boda svladavši na Olimpicu u susretu 16. kola talijanskog prvenstva Genovu rezultatom 3:2.

Rimljani su do pobjede došli teže od očekivanog, nakon što su se u dva navrata vraćali iz rezultatskog minusa.

Genoa, koja je bez pobjede u prvenstvu dva i pol mjeseca, povela je u 17. minuti preko Krzysztofa Piateka. Federico Fazio izjednačio je u 31. Minuti, da bi dvije minute kasnije goste u vodstvo ponovno doveo Oscar Hiljemark.

U samom finišu prvog poluvremena za 2:2 pogodio je Justin Kluivert, a Roma je do pobjede došla golom Bryana Cristantea u 59. minuti.

Ervin Zukanović odigrao je 60 minuta za Genovu, dok je napadač Rome Edin Džeko ponovno nije bio u konkurenciji zbog ozljede.

U okviru 16. kola u ponedjeljak se sastaju Atalanta - Lazio, dok je utakmica Bologna - Milan na rasporedu u utorak.

Ljestvicu Serie A predvodi Juventus s 46 bodova, drugi Napoli ima 38, a treći Inter 32 boda. Roma je šesta s 24 boda.