Sport     | 29.01.2019. 10:24 |

NBA - Nova pobjeda Bostona, Golden State deklasirao Indianu

FENA Vanja Tolj

BOSTON, 29. januara (FENA) - Košarkaši Boston Celticsa i Brooklyn Netsa odigrali su najzanimljiviji susret sinoćnjeg programa NBA lige.

Boston je u svom TD Gardenu došao do pobjede rezultatom 112:104, ali Netsi su pokazali odličnu košarku i pružili dobar otpor favorizavanom protivniku.

Iako su domaći košarkaši odigrali nešto bolje prvo poluvrijeme utakmice i na pauzu otišli s prednosšću od deset poena razlike, Brooklyn je u trećoj četvrtini tu razliku u potpunosti anulirao i doveo susret u rezultatsku neizvjesnost.

Celticsi su ipak posljednji period igre odigrali dosta bolje i upisali novu domaću pobjedu.

Domaći su ovaj meč odigrali bez prve zvijezde tima Kyria Irvinga, a do pobjede predvodili su ih Marcus Smart i Jaylen Brown s po 21 postignutih poena. U timu Brooklyna istaknuo s D'Angelo Russel s 25 poena.

Aktuelni prvaci Golden State Warriors upisali su 11 uzastopnu pobjedu, a ovoga puta u gostima su deklasirali ekipu Indiana Pacersa sa 132:100. S pobjedama su nastavili i Danver Nuggetsi, koji su uspjeli u gostima savladati Memphis Grizzliese s 95:92, iako su domaći košarkaši u jednom trenutku imali velikih 25 poena prednosti.