Sport     | 14.02.2019. 16:05 |

EYOF - Norvežanin Amdahl pobjednik veleslaloma

SARAJEVO, 14. februara (FENA) - Norvežanin Andreas Soensterud Amdahl pobjednik je veleslalomske utrke za muškarce na Evropskom olimpijskom festivalu mladih u Sarajevu i Istočnom Sarajevu.

Amdahl je na Jahorini slavio ispred Rusa Nikite Kazazaeva koji je kasnio sedam stotinki, dok je treće mjesto podijelili Francuz Pablo Banfi i Italijan Matteo Bendotti koji su imali 28 stotinki slabije vrijeme od pobjednika.

Bosanskohercegovački skijaš Harun Kunovac osvojio je 48. mjesto, dok Salih Hasanbegović, Kemal Karić i Strahinja Arnaut nisu završili prvu vožnju.

Posljednje takmičenje u alpskom skijanju na EYOF-u na rasporedu je u petak na Bjelašnici kada će biti održan paralel slalom.

Rađo: Dobili smo potvrdu od EOC-a da je EYOF najbolje organiziran do sada

Volonteri EYOF-a: Naši roditelji imali su Olimpijadu, a mi EYOF