Sport     | 09.02.2020. 09:39 |

Košarkaši Sparsa Realway slavili u Mostaru protiv Zrinjskog

SARAJEVO, 9. februara (FENA) - Košarkaši Spars Realway su u 18. kolu Prvenstva BiH ostvarili pobjedu u Mostaru nad košarkašima Zrinjskog rezultatom 81:74 (17:18, 17:20, 20:17, 27:19).

Košarkaši Sparsa su nakon neočekivanog poraza u prošlom kolu na svom terenu od Čapljine upisali trijumf i zadržali korak za vodećim Širokim, koji svoj meč 18. kola igra večeras protiv ekipe Promo.

Prvo poluvrijeme proeklo je u izjednačenoj igri, a Zrinjski je u završnicama obje četvrtine bio nešto bolji i na odmor otišao sa četiri poena prednosti.

Domaći su prednost držali do sredine igre u trećem periodu, kada Spars nakratko usčijeva da preuzme vodstvo. Rezultatska neizvjesnost trajala je i dobrim dijelom posljednje dionice. Ipak, u samoj završnici sarajevski tim uspijeva slomiti Zrinjski i na kraju doći do trijumfa u Mostaru.

Spars su do pobjede predvodili Kenan Kamenjaš sa 20 poena i 12 skokova, te Nedim Buza sa 19 poena i 9 skokova. Pratili su ih Vrabac sa 15, Zahiragić sa 13 poena.

Kod domaćeg tima istakli su se Tihomir Vranješ sa 21, Stefan Glogovac sa 13 i Krsto Bjelica sa 12 postignutih poena.