Sport     | 23.02.2020. 14:44 |

Elvedina Muzaferija 22. u alpskoj kombinaciji u Crans Montani

FENA Hasan Selhanović

SARAJEVO, 23. februara (FENA) - Najbolja bosanskohercegovačka skijašica Elvedina  Muzaferija osvojila je 22. mjesto na drugom takmičenju sezone u alpskoj kombinaciji u švicarskoj Crans-Montani.

Nakon što je sredinom januara u istoj discpinini osvojila je prve bodove u istoriji naše zemlje u takmičenjima za Svjetski kup, 20-godišnjoj Visočanaki ovo je najbolji plasman u karijeri u elitnom skijaškom takmičenju.

Bh. skijašica u utrci spusta za pobjednicom Italijankom Federicom Brignone zaostala je 4,42 sekunde, dok je u slalomu zaostala 5,06 sekundi. Ukupan zaostatak Muzaferije na kraju je iznosio 9,48 sekundi.

Drugo mjesto osvojila je Austrijanka Franziska Gritsch (+ 92 stonke), a treće Čehinja Ester Ledecka (+1,82 sekunde).