Sport     | 09.08.2020. 13:20 |

Takmičari AK Sloboda-Tehnograd osvojili šest medalja

ZENICA, 9. augusta (FENA) - Takmičari Atletskog kluba "Sloboda-Tehnograd" osvojili su šest medalja prvog dana pojedinačnog prvenstva BiH za seniore, koje je počelo jučer na stadionu "Kamberović polje" u Zenici.

Titule ovogodišnjih seniorskih prvaka BiH osvojili su Hajrudin Vejzović u trci na 100 m, Mahir Kurtalić u trci na 110 m s preponama, te u muškoj štafeti u disclipni 4x100m.

Osvojenim prvim mjestima Vejzović, Kurtalić i štafeta su odbranili prošlogodišnje titule u ovim disciplinama.

Titule seniorskih viceprvaka BiH za 2020 osvojili su Egon Savić u disciplini 100 m s rezultatom 10:82, te Rusmir Malkočević u trci na 400 m.

Bronzanu medalju osvojio je Edhem Vikalo u disciplini 100 m s rezultatom 11:09.

Takmičenje će poslužiti za odabir seniorske reprezentacije koja će sredinom septembra nastupiti na prvenstvu Balkana u Rumuniji.

(FENA) E. F.

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/fena.ba/httpdocs/post-new.php on line 379