Sport     | 09.09.2020. 21:03 |

Poraz Željezničara u Haifi

HAIFA, 9. septembra (FENA) - Fudbaleri Željezničara poraženi su večeras u Haifi od ekipe Maccabija sa 3:1, u susretu prvog pretkola UEFA Evropske lige.

Pogodak za Željezničar postigao je Lendrić u 34. minuti, dok su strijelci za domaći tim bili Chery u 38., Rukavytsya u 59. i Ashkenazi u 66. minuti.

Utakmica je, inače trebalo da bude odigrana 27. augusta ali je odgođena nakon što je nekoliko igrača Željezničara bilo pozitivno na koronavirus na testiranju u Izraelu. UEFA je naknadno odlučila da meč bude odigran 9. septembra, ponovo u Haifi.

Večerašnjim porazom Željezničar je završio nastuop u Evropskoj ligi, dok Maccabi nastavlja takmičenje a u drugom pretkolu igrat će protiv Kairat Almatyja.

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/fena.ba/httpdocs/post-new.php on line 379