Sport     | 31.10.2020. 21:09 |

Željezničar nakon preokreta pobijedio ekipu Radnika

SARAJEVO, 31. oktobra (FENA) - Fudbaleri Željezničara pobijedili su večeras na Grbavici ekipu Radnika iz Bijeljine sa 3:1, u utakmici 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Željezničar je upisao devetu pobjedu u sezoni zahvaljujući kojoj je zadržao priključak za vodećim Sarajevom.

Gosti su poveli u 15. minuti golom Milana Vušurovića. Izjednačio je Semir Štilić golom u 34. minuti, dok Ivan Miličević u 45. minuti pogađa za preokret.

Konačan rezultat postavio je Ivan Lendrić u 90. minuti.

Željezničar zauzima drugo mjesto na tabeli sa četiri boda zaostatka za gradskim rivalom Sarajevom, sa kojim se sastaje u srijedu na Koševu.

Sarajevo je u prvoj utakmici ovog kola u petak pobijedilo Mladost sa 5:1, dok su danas odigrane još tri utakmice. Tuzla City je savladala u gostima Krupu s 1:0, istim rezultatom Široki Brijeg je slavio protiv Olimpika, a u derbiju kola Zrinjski je savladao Velež sa 3:1.

Posljednja utakmica 13. kola igra se u nedjelju od 14 sati a sastaju se Sloboda i Borac.