Sport     | 16.02.2021. 15:06 |

Australian Open - Đoković izborio polufinale

FENA Agencije

MELBOURNE, 16. veljače (FENA) - Najbolji tenisač svijeta Srbin Novak Đoković plasirao se u polufinale Australian Opena nakon što je u četvrtfinalu pobijedio Nijemca Alexandera Zvereva sa 6-7 (6), 6-2, 6-4, 7-6 (6).

Branitelj naslova pobjednika prvog Grand Slam turnira sezone stigao je do pobjede za tri sata i 30 minuta igre.

Nakon što su oba tenisača dobila po jedan set, Zverev je u trećem setu vodio 4-1, dok je u četvrtom setu poveo 3-0, no oba seta su otišla na Đokovićevu stranu.

Prvi nositelj će u polufinalu igrati protiv najveće senzacije prvog Grand Slama Rusa Aslana Karaceva.

Trenutačno 114. igrač svijeta koji je nastup u glavnom turniru izborio kroz kvalifikacije, u četvrtfinalu je nadigrao 18. nositelja Bugarina Grigora Dimitrova sa 2-6, 6-4, 6-1, 6-2, prenosi Hina.

Đoković i Karacev do sada nisu igrali međusobno.

REZULTATI:

Četvrtfinale:

Novak Đoković (Srb/N.1) - Alexander Zverev (Njem/N.6) 6-7 (6), 6-2, 6-4, 7-6 (6)

Aslan Karacev (Rus) - Grigor Dimitrov (Bug/N.18) 2-6, 6-4, 6-1, 6-2

(FENA) N. M.

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/fena.ba/httpdocs/post-new.php on line 379