Sport     | 22.06.2021. 22:58 |

Hrvatska pobijedila Škotsku i izborila osminu finala EP-a

GLASGOW/LONDON, 22. juna (FENA) - Nogometna reprezentacija Hrvatske pobijedila je večeras u Glasgowu selekciju Škotske sa 3:1, u susretu posljednjeg kola D-grupe Evropskog prvenstva.

Hrvati su prvom pobjedom na Euru izborili plasman u osminu finala, a zahvaljujući trećem kolu preuzeli drugo mjesto na tabeli.

Reprezentacija Hrvatske bila je bolja tokom većeg dijela utakmice i zasluženo je upisala prvu pobjedu u historiji u susretima sa Škotima.

Hrvati su poveli u 17. minuti golom Nikole Vlašića, a izjednačio je Callum McGregor u 42. minuti.

U drugom poluvremena potpuna dominacija hrvatske reprezentacije koja golovima Luke Modrića u 62. i Ivana Perišića u 77. minuti dolazi do velike pobjede.

U drugom meču u ovoj grupi Engleska je u Londonu savladala Češku s 1:0 golom Raheema Sterlinga u 12. minuti. Englezi su osvojili prvo mjesto u grupi sa sedam bodova, dok je Češka trećeplasirana sa četiri boda i također nastavlja takmičenje u osmini finala.

Engleska će igrati sa drugoplasiranom reprezentacijom iz grupe F, a Hrvatska sa drugoplasiranim iz grupe E.

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/fena.ba/httpdocs/post-new.php on line 379