Sport     | 23.06.2021. 20:15 |

Euro 2020 - Španija ubjedljiva protiv Slovačke za plasman u osminu finala

SARAJEVO, 23. juna (FENA) - Nogometne reprezentacije Švedske i Španije izborile su plasman u osminu finala Evropskog prvenstva.

Španci su u trećem kolu Eura u Sevilli pobijedili selekciju Slovačke sa 5:0 i osigurali drugo mjesto u grupi E.

"Furija" je povela u 30. minuti autogolom golmana Martina Dubravke, a na 2:0 povisio je Aymeric Laporte u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena. Pablo Sarabia pogodio je u 56. minut za 3:0, Ferran Torres u 67. za 4:0, a konačan rezultat postavio je Juraj Kucka autogolom u 71. minuti. U osmini finala Španci će igrati protiv selekcije Hrvatske.

Reprezentacija Švedske u trećem kolu pobijedila je Poljsku sa 3:2 i grupnu fazu završila na prvom mjestu. Šveđani su vodili sa 2:0 golovima Emila Forsberga u 2. i 59. minuti. No, Poljska se uspjela vratiti i golovima Roberta Lewandowskog u 61. i 84. minuti doći do izjednačenja. Ipak, Viktor Claesson je pogodio u sudijskoj nadoknadi i Šveđanima donio pobjedu, a Poljsku eliminirao sa prvenstva.

Šveđani će u osmini finala čekati jednu od trećeplasiranih reprezentacija iz grupne faze.

Posljednje dvije utakmice grupne faze igraju se večeras od 21 sat, u okviru grupe F. Sastaju se Njemačka - Mađarska i Portugal - Francuska. Francuska je vodeća sa četiri boda, po tri imaju Njemačka i Portugal, a Mađarska je posljednja s jednim bodom.

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/fena.ba/httpdocs/post-new.php on line 379

Vizija i plan urbanog razvoja Kantona Sarajevo: Transformacija grada za kvalitetniji i bolji život građana