Sport     | 27.06.2021. 19:56 |

Česi pobijedili Nizozemsku i izborili četvrtfinale Evropskog prvenstva

FENA Haris Dedović

BUDIMPEŠTA, 27. juna (FENA) - Nogometna reprezentacija Češke Republike treći je četvrtfinalist Evropskog prvenstva.

Česi su u susretu osmine finala danas u Budimpešti pobijedili selekciju Nizozemske sa 2:0 i u četvrtfinalu se pridružili reprezentacijama Danske i Italije.

U prvom poluvremenu Nizozemci su imali terensku inicijativu, ali su Česi disciplinovanom igrom uspijevali odolijevati svim napadima favotiziranog protivnika i u nekoliko navrata ozbiljno zaprijetiti golu Stekelenburga.

Ključni trenutak dogodio se u 56. minuti kada je branič Nizozemske De Ligt dobio crveni karton zbog igranja rukom kao posljednji igrač odbrane. Od tog momenta Česi su krenuli potpuno ofanzivno, a takva igra urodila je plodom u 68. minuti kada je Tomas Holes pogodio glavom za 1:0.

Potpuno razbijena Nizozemska nije se uspjela oporaviti od pogotka, a u 80. minuti Patrick Schick postiže svoj četvrti gol na prvenstvu i postavlja konačan rezultat utakmice.

Česi će u četvrtfinalu 3. jula u Bakuu igrati protiv Danske.

(FENA) H. D.

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/fena.ba/httpdocs/post-new.php on line 379

Prenesi broj u m:tel i uzmi 100 GB bonusa!