Sport     | 29.06.2021. 23:36 |

Ukrajina pogotkom u 121. minuti prošla u četvrtfinale EURA

GLASGOW, 29. lipnja (FENA) – Reprezentacija Ukrajine posljednji je sudionik četvrtfinala Europskog nogometnog prvenstva.

Momčad Andrija Ševčenka pobijedila je nakon produžetaka Švedsku rezultatom 2:1.

Oleksandr Zinčenko doveo je Ukrajince u vodstvo u 27. minuti udarcem iskosa s desetak metara.

Šveđani nisu bili previše opasni sve do 44. minuti kada je Emil Forsberg šutirao izvan kaznenog prostora, lopta se odbila od noge Illye Zabarnyija i završila u mreži, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 1:1.

Prštale su šanse na sve strane u drugom poluvremenu. Prvo je Serhij Sidorčuk u 55. minuti pogodio vratnicu, da bi minutu kasnije na drugoj strani terena isto učinio Forsberg. U 69. minuti Forsberg je opet opalio iz daljine, a ovoga puta pogodio je gredu.

Švedska je bila nešto bolja u drugom poluvremenu, ali rezultat je ostao 1:1, pa se otišlo u produžetke.

U 99. minuti Šveđani su ostali s igračem manje. Nakon intervencije iz VAR sobe izravan crveni karton dobio je Marcus Danielson zbog žestokog starta na Artemu Besedinu.

Reprezentacija Švedske uspjela se braniti sve do 121. minute, a onda je Zinčenko ubacio s lijeve strane, pronašao je Artema Dovbyka, koji je glavom sa sedam metara pogodio za pobjedu Ukrajinaca 2:1.

Protivnik Ukrajine u četvrtfinalu bit će Engleska.

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/fena.ba/httpdocs/post-new.php on line 379

Vizija i plan urbanog razvoja Kantona Sarajevo: Transformacija grada za kvalitetniji i bolji život građana