Sport     | 08.07.2021. 22:32 |

Veležu minimalna pobjeda nad Coleraineom

FENA Roland Grabovac

SARAJEVO, 8. srpnja (FENA) – Nogometaši Veleža na sarajevskoj su Grbavici u okviru prvog pretkola Uefine Konferencijske lige svladali sjevernoirski Coleraine rezultatom 2:1.

Iako je Velež dominirao od prvog sudačkog zvižduka poveli su gosti u 9. minuti preko Dohertyja. Napadač gostiju je prizemnim udarcem s više od 25 metara iznenadio Veležovog vratara Bogdanovića za 0:1.

Velež je izjednačio u 37. minuti iz kaznenog udarca kojeg je realizirao Brandao. Prethodno je u svom kaznenom prostoru rukom igrao jedan nogometaš gostujuće momčadi.

Slična situacija dogodila se i u 65. minuti pred gostujućim golom. Vehabović je pucao s ruba kaznenog prostora, a loptu je na putu do mreže rukom zaustavio Traynor za što je "nagrađen" izravnim crvenim kartonom.

Ponovno je s bijele točke za vodstvo 2:1 precizan bio Brandao.

S igračem više u polju Rođeni su nastavili opsjedati gol Coleraine, ali nisu uspjeli postići još jedan gol.

Iako su se Rođeni nakon 33 godine zaigrali u europskom natjecanju i upisali pobjedu trener Feđa Dudić ne može biti previše zadovoljan ostvarenim rezultatom s obzirom na odnos snaga na terenu.

O dominaciji Veleža govori podatak da su Mostarci imali 31 udarac prema gostujućim vratima, a Coleraine samo dva.