Sport     | 11.07.2021. 09:41 |

Argentina pobjednik Copa Americe

FENA Agencije

RIO DE JANEIRO, 11. srpnja (FENA) – Argentina je u subotu pobjedom 1:0 nad Brazilom u finalu Copa Americe osvojila svoje prvo veće natjecanje u 28 godina.

Argentinac Lionel Messi, često smatran najboljim nogometašem na svijetu, time je osvojio i svoju prvu međunarodnu medalju u plavo-bijelom dresu, ujedno postavši i najboljim strijelcem kupa s četiri gola.

Pobjednički gol u finalu natjecanja južnoameričkih država zabio je Angel Di Maria u 22. minuti prvog poluvremena.

Brazil je na slavnoj Maracani pokušao dostići argentinsku prednost u uzbudljivom drugom poluvremenu, no nije uspio čak ni s pet napadača na terenu.

Ovo je 15. put da je Argentina kontinentalno natjecanje, čime se izjednačila s Urugvajem, prvi put nakon 1993.

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/fena.ba/httpdocs/post-new.php on line 379