Sport     | 30.07.2021. 22:20 |

Treća pobjeda fudbalera Slobode

TUZLA, 30. jula (FENA) - Fudbaleri Slobode nastavili su pobjednički niz u novoj sezoni Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Tuzlaci su u prvoj utakmici trećeg kola večeras na Tušnju pobijedili ekipu Leotara s 1:0 i s maksimalnim učinkom zauzimaju prvu pozciju na tabeli.

Strijelac jedinog gola bio je Dženis Beganović u 7. minuti. Njegov udarac sa bijele tačke odbranio je golman gostujuće ekipe Perišić, ali je odbijenu loptu Beganović ipak uspio poslati u mrežu.

I nakon postignutog gola Sloboda je imala terensku inicijativu i stvarala prilike, dok je Leotar jedini put u prvom dijelu zaprijetio u 28. minuti preko Todorovića koji je iz slobodnog udarca pogodio spoljni dio mreže.

Leotar je u drugom poluvremenu krenuo nešto ofanzivnije, ali bez većih prilika, dok se na novu šansu Slobode čekalo do 83. minute kada je Maksimović iz dobre pozicije šutirao tik pored gola.

Na kraju je Sloboda uspjela zadržati prednosti i doći do trećeg trijumfa, a Leotaru je ovo bio prvi poraz u sezoni.

Dvije utakmice trećeg kola igraju se u subotu u Sarajevu, a sastaju se Željezničar - Posušje (19.00) i Sarajevo - Zrinjski (21.00).

U nedjelju igraju Široki Brijeg - Radnik (21.00), a u ponedjeljak Velež - Rudar (20.00).