Sport     | 02.08.2021. 22:28 |

Rudar iznenadio Velež u Mostaru

SARAJEVO, 2. augusta (FENA) - Fudbaleri Rudara pobijedili su večeras u Vrapčićima ekipu Veleža sa 2:0, u susretu trećeg kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Gosti iz Prijedora iskoristili su umor igrača Feđe Dudića koji je zbog obaveza u Evropi u ovom meču izveo kombinovani sastav. Rudar je na kraju slavio sa 2:0 i upisao prvu pobjedu u sezoni, a Veležu nanio prvi poraz nakon 21 utakmice.

Gosti su poveli već u drugoj minuti preko Mandića koji je iskoristio grešku mladog golmana Veleža Kačavende i pogodio prazan gol. Rudar je udvostučio prednost u 29. minuti a strijelac je bio Amoah.

U 40. minuti domaći su ostali s igračem manje na terenu nakon isključenja Osmića.

U drugom poluvremenu Dudić je izmjenama pokušao donijeti prevagu na terenu, ali su gosti disciplinovanom igrom uspjeli sačuvati svoj gol.