Sport     | 07.08.2021. 23:25 |

Zrinjski ubjedljiv protiv Željezničara

FENA Haris Dedović

SARAJEVO, 7. augusta (FENA) - Nogometaši Zrinjskog pobijedili su večeras u Mostaru ekipu Željezničara sa 3:0, u u derbiju 4. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Zrinjski je dominirao tokom cijele utakmice i zasluženo je došao do pobjede i nad drugim sarajevskim rivalom, nakon što je prije sedam dana slavio na Koševu.

Nakon nekoliko propuštenih prilika domaći su poveli u 36. minuti golom Savića, a prednost su udvostručili pet minuta kasnije preko Bilbije. Isti igrač je u 57. minuti postigao svoj drugi pogogak za konačnih 3:0.

Plemićima je ovo druga pobjeda u tri meča, uz jedan remi, dok je Željezničar pretrpio drugi poraz.

Danas su odigrane još dvije utakmice četvrtog kola. Tuzla City je pobijedio Leotar u Trebinju sa 2:0 i zadržao maksimalan učinak nakon tri utakmice, dok je Sloboda odigrala bez golova sa Širokim Brijegom.

Ostali susreti igraju se u nedjelju, a sastaju se: Posušje - Borac, Rudar Prijedor - Sarajevo i Radnik - Velež.