Sport     | 29.08.2021. 23:03 |

Bez pobjednika u susretu Željezničara i Slobode na Grbavici

SARAJEVO, 29. augusta (FENA) - Fudbaleri Željezničara i Slobode odigrali su večeras na Grbavici neriješeno 1:1, u posljednjem susretu sedmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Sloboda je povela u 79. minuti golom Saida Husejinovića, a izjednačujući pogodak postigao je Bruno Zdunić u 90. minuti.

Željezničar je upisao treći remi u ovoj sezoni i sada zauzima šesto mjesto na tabeli, dok je Sloboda drugim remijem ostala na drugom mjestu sa dva boda zaostatka za gradskim rivalom Tuzla Cityjem. Ekipa iz Simin Hana u subotu je savladala Rudar iz Prijedora sa 3:2 i sa liderske pozicije, uz utakmicu manje,  dočekuje prvenstvenu pauzu.

Prvu pobjedu u sezoni upisao je banjalučki Borac koji je savladao ekipu Rdnika sa 4:3.

Novi trijumf upisa je i Velež, koji je savladao Leotar sa 2:1, dok je Zrinjski odigrao bez golova u Posušju. Istim rezultatom završio je i prvi susret ovog kola između Sarajeva i Širokog.