Sport     | 25.10.2021. 16:42 |

Mlade bh. nogometašice pobijedile Crnu Goru i plasirale su u kvalifikacionu ligu A

FENA Saopćenje

MOSTAR, 25. oktobra (FENA) - Ženska juniorska nogometna U-19 reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je danas u Mostaru selekciju Crne Gore sa 1:0 u susretu trećeg kola grupe B6 prvog kruga kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Ovom pobjedom reprezentacija BiH kvalifikacije je završila s maksimalnim učinkom i ostvarila plasman u kvalifikacionu ligu A.

Jedini pogodak postigla je Maja Jelčić u 16. minuti.

U drugom susretu grupe Estonija je u Širokom Brijegu sa 6:0 pobijedila Armeniju.

Bosna i Hercegovina je turnir završila na prvom mjestu sa 9 bodova ispred Crne Gore (6), Estonije (3) i Armenije (0).