Sport     | 16.11.2021. 18:58 |

Pobjeda mladih bh. nogometaša nad Crnom Gorom

FENA Haris Dedović

SARAJEVO, 16. novembra (FENA) - Mlada nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je drugu pobjedu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo za igrače do 21 godine.

Izabranici selektora Slobodana Starčevića su u sedmom meču u okviru F-grupe kvalifikacija večeras na Grbavici nakon preokreta pobijedili selekciju Crne Gore sa 2:1.

Gosti su poveli golom Nikole Krstovića u 42. minuti. Izjednačujući pogodak za BiH postigao je Amar Memić u 61. minuti, a u sudijskoj nadoknadi Milan Savić je pogodio za pobjedu bh. selekcije.

Nakon ove pobjede reprezentacija BiH preuzela je treće mjesto na tabeli, a u narednom meču u martu sljedeće godine dočekuje selekciju Luksemburga.