SARAJEVO, 6. decembra (FENA) - Nakon dugogodišnje pauze, BIHAMK je raspisao poziv svim auto i karting klubovima za organizaciju šampionata Bosne i Hercegovine, što je odlična vijest za ljubitelje auto i karting sporta u našoj zemlji.
Od 27. novembra zvanično je raspisan poziv za organizaciju šampionata Bosne i Hercegovine, ali i poziv za licenciranje klubova, takmičara, sudija i ostalih sportskih funkcionera, saopćeno je iz BIHAMK-a.
Ove godine u šampionatu BiH će biti i nekoliko novih disciplina. Vozači će se moći oprobati u disciplinama: kružne trke, brdsko – brzinske auto trke , auto rally , autocross, ocjenska vožnja spretnosti,auto slalom, trke ubrzanja, hronometar, formula driver i karting trke.
Svi zainteresovani organizatori treba da, najkasnije do petka 28. februara 2025. godine dostave prijedloge za organizaciju takmičenja, sa datumom održavanja trke i rezervnim datumom.
Rok za formiranje konačnog kalendara takmičenja je utorak 1. april 2025. godine.
Obavještavaju se organizatori takmičenja da će sve staze/poligoni na kojima se prvi put održava takmičenje u 2025. godini, morati biti licencirane, dok će staze/poligoni kojima ističu licence morati biti obnovljenje. U suprotnom, takmičenje se neće uvrstiti u šampionat Bosne i Hercegovine.
Uz poziv za organizaciju šampionata Bosne i Hercegovine, svim auto i karting klubovima upućen je i poziv o licenciranju klubova, takmičara, sudija i drugih sportskih funkcionera za 2025. godinu,
Svi zahtjevi za licenciranje se podnose na propisanim obrascima direktno BIHAMK-u, najkasnije do utorka 15. aprila 2025. godine, dok je plaćanje taksi za licenciranje najkasnije do 25. aprila 2025. godine.
Detaljnije informacije mogu se dobiti putem e-maila: tarik.misic@bihamk.ba ili na kontakt telefon 033/290-126. Kontakt osoba je Tarik Misić.
(FENA) J. Č.