Sport     | 15.01.2018. 20:29 |

Remi Slovenije i Njemačke nakon kontraverzne sudačke odluke

ZAGREB, 15. siječnja (FENA) - Slovenija i Njemačka podijelili su bodove odigravši 25:25 u skupini C Europskog rukometnog prvenstva, a utakmicu je obilježila kontraverzna sudačka odluka u posljednjim trenucima utakmice i dosuđeni sedmerac za Nijemce nakon pregleda video snimke.

Slovenci su kontrolirali utakmicu od samog početka, a na odmor su otišli s prednošću 15:10.

Sredinom drugog poluvremena Nijemci su iskoristili situaciju s dva igrača više na terenu te su došli do izjednačenja 19:19, a pet minuta kasnije i do prvog vodstva na utakmici 21:20 koje nije dugo potrajalo.

Slovenci su odmah izjednačili, nakon čega se igralo gol za gol sve do šokantne posljednje minute susreta.

Vid Kavtičnik realizirao je sedmerac 53 sekunde prije kraja za vodstvo Slovenije 24:23. 11 sekundi do kraja Paul Drux izjednačio je na 24:24, Slovenci su uspjeli izvesti brzi centar, a Blaž Janc u posljednjim sekundama zabio je za 25:24 i kada se činilo da će momčad Veselina Vujovića doći do pobjede nad aktualnim europskim prvacima na scenu su stupili litvanski suci.

Na Europskom prvenstvu koje se održava u Hrvatskoj EHF je po prvi put na velikim rukometnim natjecanjima odlučio uvesti video tehnologiju, pa su suci, pod snažnim njemačkim pritiskom, posegnuli za tim rješenjem.

Nakon desetominutnog pregledavanja snimke posljednjih sekundi utakmice presudili kako je Blaž Blagotinšek onemogući Nijemcima izvođenje brzog centra u preostalih nekoliko sekundi utakmice te su mu dodijelili crveni karton i sedmerac za Njemačku koji je realizirao Tobias Reichmann za konačnih 25:25.

Miha Zarabec je s pet golova bio najefikasniji kod Slovenije, dok je Uwe Gensheimer postigao sedam golova za Njemačku.

Njemačka nakon dva kola ima tri boda, dok Slovenija ima jedan. Od 20.30 sati u drugom susretu skupine C igraju Makedonija, koja ima dva boda iz prvog nastupa, i Crna Gora koja je zasada bez bodova.

U susretu 2. kola skupine D u Varaždinu Španjolska je ostvarila i drugu pobjedu svladavši Mađarsku sa 27-25 (13-12).

Od 20.30 sati igrat će Danska, koja ima dva boda, i Češka, koja je bez bodova.