Sport     | 19.01.2018. 20:20 |

Rukometaši Njemačke savladali Češku

FENA Vanja Tolj

SARAJEVO, 19. januara (FENA) - Rukometaši Njemačke savladali su Češku s 22:19, u prvom meču II grupe druge runde Evropskog rukometnog prvenstva u Hrvatskoj.

Česi su u prvom poluvremenu bili bolji protivnik i na poluvrijeme su otišli s prednošću od 10:9.

Do sredine drugog poluvremena igralo se gol za gol, a onda su Nijemci preuzeli inicijativu i otišli na četiri gola prednosti, a tada je bilo riješeno pitanje pobjednika.

U selekciji Njemačke najefikasniji je bio Steffen Fäth s osam golova, dok se u timu Češke istaknuo Tomaš Čip sa šest golova.

Večeras od 20:30 sati u okviru iste grupe sastaju se Slovenija i Danska.