Sport     | 09.02.2018. 15:43 |

Sloboda u 'generalki' poražena od Zvijezde iz Gradačca

FENA

TUZLA, 9. februara (FENA) - U posljednjoj pripremnoj utakmici pred nastavak prvenstva BiH, nogometaši tuzlanske Slobode poraženi su danas na pomoćnom terenu stadiona Tušanj od prvoligaša Zvijezde iz Gradačca rezultatom 1:2 (0:0).

Susret je počeo minutom šutnje za preminulog, nekadašnjeg ekonoma Slobode Radeta Tešića, koji je tu dužnost u Slobodi obavljao oko 50 godina.

U prvom poluvremenu igra je bila veoma dinamična, ali su obje ekipe imale samo po jednu dobru priliku za gol.

U nastavku su Tuzlaci poveli u 57. minuti pogotkom novajlije Miloša Mijića, na asistenciju Amera Bekića.

Gosti su izjednačili golom rezerviste Edina Kesića u 69. minuti, a pobjedu je ekipi trenera Nermina Šabića donio Muharem Čivić u 86. minuti iz 11-erca.

Oba trenera uvodili su u igru veliki broj igrača, a ostaje dojam da Sloboda nije izliječila staru boljku – efikasnost.

Trener Slobode Petrović u drugom poluvremenu uvodio je u igru Tonija Tipurića, koji treba potpisati ugovor, dok je na probi i Tanzanijac Thomas Olimwengu, koji je igrao u drugom poluvremenu, ali se ne zna hoće li ostati na Tušnju.

Početni sastavi obje ekipe:

Sloboda: Muminović, Ivetić, Salihović, Ignjatović, Terzić. Rustemović, Todorović, Mijić, Osmanagić, Husić, Smajić.

Zvijezda: Prljača, Huseinspahić, Adžem, Devedžić, Đekić, Čivić, Brčkalić, Ivanovski, Osmić, Cvijanović, Serdar.

Sloboda u subotu 17. februara u proljetni dio prvenstva startuje protiv Mladosti iz Kaknja.