Sport     | 02.10.2018. 23:13 |

Pobjeda Benfice u Atini, Ajax uzeo bod Bayernu

SARAJEVO, 2. oktobra (FENA) - Nogometaši Benfice pobijedili su u Atini ekipu AEK-a sa 3:2, u drugom kolu grupe E Lige prvaka.

Ekipa iz Lisabona došla je do prve pobjede, iako je cijelo drugo poluvrijeme igrala s igračem manje.

Haris Seferović u 6. minuti je doveo Benficu u vodstvo, koje je udvostučio Alex Grimaldo u 15. minuti. Ruben Dias je u 45. minuti dobio drugi žuti karton te su Portugalci cijelo drugo poluvrijeme igrali s igračem manje. To su iskoristili domaći koji su preko Viktora Klonaridisa za deset minuta anulirali vodstvo Benfice. Ipak, Alfa Semedo u 73. minuti postiže pogodak za pobjedu Benfice.

U drugom meču u grupi bodove su u Münchenu podijelili Bayern i Ajax. Bavarci su poveli u 4. minuti golom Matsa Hummelsa, a bod Ajaxu donio je Noussair Mazraoui u 22. minuti.