Sport     | 05.03.2019. 18:01 |

Gimnastika - Zlato za Esmu Huskanović u Solunu

SARAJEVO, 5. marta (FENA) - Esma Huskanović, članica kluba ritmičko-sportske gimnastike Sloboda, osvojila je zlatnu medalju u u vježbi sa čunjevima na međunarodnom turniru u ritmičkoj gimnastici "6. Armonia Cup" u Solunu.

Na pomenutom turniru klub ritmičko-sportske gimnastike Sloboda predstavljalo je devet gimnastičarki, a zapažen nastup imala je i Irma Jukić koja je u juniorskoj konkurenciji A programa osvojila šesto mjesto od 27 takmičarki.

- Veoma sam ponosna na svoje gimnastičarke koje su pokazale da imaju kvalitet i da uspješno mogu učestvovati na ovako jakim međunarodnim turnirima - rekla je trenerica Svitlana Tinjić.

Na turniru je učestvovalo 430 gimnastičarki koje su se takmičile u individualnim vježbama.

Sljedeći nastup KRSG Sloboda će imati u Ljubljani na međunarodnom FIG turniru "32. MTM Narodni Dom Ljubljana", saopćeno je iz tuzlanskog kluba.

Uspješan nastup ritmičarki Slobode na Salines Cupu u Tuzli

Ritmičarke tuzlanske Slobode osvojile 13 medalja na međunarodnom turniru u Budimpešti

Amila Bećirović predstavlja BiH na Svjetskom prvenstvu u ritmičkoj gimnastici u Sofiji