Sport     | 22.12.2019. 21:18 |

Pobjeda košarkaša OKK Slobode protiv ekipe Kaknja

FENA

TUZLA, 22. decembra (FENA) – U susretu 11. kola prvenstva BiH za košarkaše, večeras je u dvorani Mejdan u Tuzli domaća OKK Sloboda pobijedila ekipu Kaknja rezultatom 74:63  (17:19, 18:16, 31:10,  8:18).

U prvom poluvremenu gosti su propisno namučili igrače trenera Damira Mulaomerovića. Dobili su prvu četvrtinu, parirali su i u drugoj i nisu dopustili da se domaći razmašu, pa se na poluvrijeme otišlo s rezultatom35:35.

U trećoj su Tuzlaci nakon 37:38 za tri minute napravili seriju 12-0, poveli su 49:38 i nakon toga stalno su povećavali rezultat, koji je na kraju treće četvrtine iznosi +21 poen i tada je priča završena.

Gosti su u preostalom vremenu uspjeli tek smanjiti veliku prednost Tuzlaka i ublažiti poraz.

Ovo je bio direktni obračun ekipa koje pretenduju na Ligu 6, a pobjedom se OKK Sloboda izjednačila s  Kakanjcima, te sada obje ekipe imaju po pet pobjeda i šest poraza poraza.

U domaćoj ekipi Walter Denzel Gregg upisao je 17 poena (10 skokova), Fahrudin Manjgafić 15, a Sani Čampara 14 poena.

U ekipi Kaknja Jovan Đorđević-Marinković je ubacio 17, a Adnan Arslanagić 16 poena.