Sport     | 26.06.2021. 19:54 |

Danska pregazila Wales i plasirala se u četvrtfinale EURA

AMSTERDAM, 26. lipnja (FENA) – U prvom susretu osmine finala Europskog nogometnog prvenstva Danska je u Amsterdamu pobijedila Wales rezultatom 4:0.

Osim uvodnih 20-ak minuta Danska je bila daleko bolja reprezentacija te je na kraju sasvim zasluženo svladala Velšane i plasirala se u četvrtfinale.

Dvostruki strijelac bio je Kaspera Dolberga u 27. i 48. minuti, a sve dvojbe oko pobjednika u 88. minuti riješio je Joakim Mæhle trećim golom. U sudačkoj nadoknadi Martin Braithwaite postavio je konačnih 4:0.

Wales je utakmicu završio s igračem manje nakon što je u Haary Wilson u 90. minuti s leđa srušio Mæhlea, a sudac mu je pokazao izravan crveni karton.

Sljedeći protivnik Danske bit će bolji iz susreta Nizozemske i Češke, koji se igra u nedjelju od 18 sati.

Danas je na programu još jedna utakmica osmine finala, od 21 sat u Londonu igraju Italija i Austrija.

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/fena.ba/httpdocs/post-new.php on line 379