Sport     | 16.08.2021. 21:59 |

Zrinjski zakucao Borac za dno ljestvice

BANJALUKA, 16. kolovoza (FENA) – Nogometaši Zrinjskog nadigrali su Borac u posljednjem susretu 5. kola Premijer lige BiH te su rezultatom 5:1 nanijeli novi poraz aktualnom prvaku BiH.

Plemići su utakmicu riješili sredinom prvog poluvremena kada su u rasponu od deset minuta postigli tri gola, a strijelci su bili Kamenar (29'), Bašić (35') i Tičinović (40').

Borac je u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena smanjio na 3:1 preko Vranješa, u 56. minuti Bilbija je pogodio za 4:1, da bi u sudačkoj nadoknadi Jovanović zatresao vlastitu mrežu za konačnih 5:1.

Na vrhu ljestvice je Sloboda s 13 bodova, Tuzla City je drugi s 12, a Zrinjski treći s 10, s tim da Tuzla i Zrinjski imaju utakmicu manje u odnosu na Slobodu.

Aktualni prvak Borac loše je ušao u novu sezonu i nakon četiri odigrane utakmice posljednji je na ljestvici sa samo dva boda.

U sljedećem kolu Zrinjski igra još jedan derbi, a protivnik Mostarcima bit će Tuzla City. Utakmica se igra u subotu na stadionu pod Bijelim brijegom.