Sport     | 13.12.2021. 09:14 |

Ritmičarke tuzlanske Slobode osvojile 12 medalja u Zagrebu

SARAJEVO, 13. decembra (FENA) - Članice Kluba ritmičko sportske gimnastike Sloboda osvojile su 12 medalja,  jednu zlatnu, osam srebrenih i tri bronzane,  na Međunarodnom takmičenju "Christmas Cup 2021", održanom prošlog vikenda u Zagrebu.

Tuzlanski klub predstavljalo je osam  gimnastičarki u individualnim vježbama u kategorijama kadetkinja, juniorki i seniorki.

Najuspješnija je bila Amila Bećirović, koja je osvojila zlatnu i dvije srebrene medalje. Po dva srebra izborile su  Nejla Muradbegović i Esma Huskanović iz jednu bronzu. Srebrena odličja osvojile su  Sara Muradbegović i Elena Lončar, dok je Belma Mešić osvojila dvije bronzane medalje.

Na takmičenju je učestvovalo 120 gimnastičarki iz Slovenije, Italije, Hrvatske i Bosne i Herzegovine.

KRSG Sloboda će 18. decembra učestvovati na Međunarodnom takmičenju u Banjoj Luci, najavili su iz tog kluba.

(FENA) E. F.

Uspješan nastup ritmičarki Slobode na Salines Cupu u Tuzli

Ritmičarke tuzlanske Slobode osvojile 13 medalja na međunarodnom turniru u Budimpešti

Amila Bećirović predstavlja BiH na Svjetskom prvenstvu u ritmičkoj gimnastici u Sofiji

Poziv na panel-diskusiju u okviru kampanje 'Ne zatvarajmo oči! Zaštitimo djecu na internetu' u Tuzli

Cross Border Coworking Conference 2024: Digital Nomads Edition od 9. do 11. listopada u Mostaru

Kompanija m:tel pokrenula kampanju 'Ne zatvarajmo oči! Zaštitimo djecu na internetu'