Sport     | 09.03.2023. 20:32 |

Široki osigurao završni turnir ABA2 lige

FENA Roland Grabovac, Foto: ABA League j.t.d./Dragana Stjepanović

ŠIROKI BRIJEG, 9. ožujka (FENA) - Uvjerljivom pobjedom nad Vrijednosnicama Osijek 83:55 (22:13, 23:13, 21:22, 17:7), Široki je osigurao plasman na završni turnir ABA2 lige.

Domaći košarkaši već su do poluvremena otišli na +19 protiv najlošije momčadi lige i u nastavku su rutinski priveli utakmicu kraju.

Daishon Knight s 15 poena predvodio je momčad Širokog do pobjede, Emmanuel Little i Duje Brala dodali su po 14. Kod Osijeka prvi strijelac bio je Christian Bradford sa 17 poena.

Široki je s omjerom pobjeda i poraza 8-4 kolo prije kraja osigurao jedno od prvih osam mjesta koje vode na završni turnir, koji će se igrati od 12. do 16. travnja u slovenskim Domžalama.

Tamo će biti i banjolučki Borac koji također ima omjer 8-4.

Do kraja posljednjeg „balona” sezone u Širokom Brijegu odigrat će se još deset utakmica nakon kojih će biti poznat raspored završnog turnira.