Sport     | 08.04.2023. 20:27 |

Zrinjski u Banjaluci produžio pobjednički niz

FENA Roland Grabovac, Foto: HŠK Zrinjski

BANJALUKA, 8. travnja (FENA) - U sudaru dvije prvoplasirane momčadi nogometne Premijer lige BiH Zrinjski je u Banjaluci nadigrao Borac rezultatom 3:0.

Plemići su bili puno opasniji protivnik u prvom poluvremenu, a do vodećeg gola došli su u 25. minuti kada je Mario Ćuže fantastičnim udarcem s ruba šesnaesterca pogodio suprotni gornji kut gola vratara Nikole Ćetkovića.

U nastavku Borac je uspio prebaciti igru na polovicu Zrinjskog, ali do drugog gola došli su gosti.

Sergej Dojčinović srušio je Ćužu u svom šesnaestercu u 63. minuti, a najstrožu kaznu realizirao je Nemanja Bilbija za 2:0.

Bilo kakve dileme o konačnom ishodu utakmice u 85. minuti otklonio je Franko Sabljić, koji je zatresao Ćetkovićevu mrežu nakon što je ovaj obranio šut Karla Kamenara.

Bila je to trinaesta uzastopna pobjeda Zrinjskog u svim natjecanjima nakon koje Mostarci imaju još uvjerljiviju predanost na prvenstvenoj ljestvici.

Osam kola do kraja Zrinjski je prvi sa 60 bodova, drugi Borac ima 43, a treći Velež i četvrti Široki Brijeg po 40.

HŠK Zrinjski: Igrači, treneri i osoblje FK Velež ni u jednom trenutku nisu bili ugroženi