Sport     | 19.04.2023. 17:48 |

Zrinjski u finalu Kupa Bosne i Hercegovine

FENA Roland Grabovac, Foto: HŠK Zrinjski

ČITLUK, 19. travnja (FENA) – Nogometaši Zrinjskog plasirali su se u finale Kupa Bosne i Hercegovine.

Plemići su prije dva tjedna u Tuzli bili bolji od domaćeg Cityja 3:0, a u današnjem uzvratu u Čitluku Mostarci su upisali novu pobjedu, petnaestu uzastopnu u svim natjecanjima. Bilo je 4:0 za Zrinjski.

Od prve minute utakmice Zrinjski je krenuo žestoko. Tuzlaci su odolijevali do 35. minute kada je nakon udarca iz kuta za 1:0 pogodio Slobodan Jakovljević.

U 66. minuti Josip Ćorluka je ubacio s desne strane u kazneni prostor gostiju, loptu je smirio Nemanja Bilbija i pogodio za 2:0.

Solo akciju u 80. minuti pogotkom za 3:0 okrunio je Matija Malekinušić, a konačnih 4:0 u 87. postavio je Milan Vukotić udarcem s ruba kaznenog prostora.

Finale Kupa BiH igrat će se 19. svibnja u Zenici, a tko će biti protivnik Zrinjskom znat će se večeras nakon uzvratnog susreta drugog polufinala u kojem se sastaju Željezničar i Velež. Velež brani prednost 1:0 iz prve utakmice.

(FENA) R. G.

Počinju kvalifikacije za EP za nogometašice, BiH pod vodstvom novog selektora protiv Portugala i S. Irske

Bivši reprezentativac Sjeverne Makedonije potpisao za Zrinjski

Takmičarska komisija NSBiH: Sarajevu oduzeta tri boda, suspendovani Mirvić i Ibričić