Bosna i Hercegovina     | 30.04.2026. 17:08 |

Lakić: Želimo potpuno preuzeti vlasništvo u Novoj Željezari Zenica (VIDEO)

FENA Vehid Begunić, Foto: Harun Muminović

ZENICA, 30. aprila (FENA) - Federalni ministar energije, industrije i rudarstva Vedran Lakić i direktor Energoinvesta Mirza Ustamujić, na danas održanom sastanku u Zenici s menadžmentom Nove Željezare, jasno su iznijeli plan Vlade Federacije BiH o potpunom preuzimanju ove kompanije te očuvanju integralne proizvodnje čelika i radnih mjesta.

Sadržaj dostupan isključivo pretplatnicima FENA servisa. Za više informacija o načinu i uslovima korištenja servisa kontaktirajte marketing@fena.ba.

(FENA) D. Ć.

Vezane vijesti

Dizdar u Zvorniku sa navijačima reprezentacije Bosne i Hercegovine

Sindikalci upozoravaju da su vlasnici NŽZ-a najviše dužni svojim ili povezanim firmama

Vlada FBiH - Rok za verifikaciju stare devizne štednje od 1. jula do 31. oktobra ove godine

Promo

Banja Luka Fest se vraća na Kastel - peto izdanje od 2. do 4. jula

Svijet vas čeka, putujte uz m:tel eSIM Travel

Televizor ili robotski usisivač uz Xiaomi modele iz m:tel ponude