Svijet     | 08.05.2026. 18:46 |

Američka vojska otvorila vatru na tankere pod iranskom zastavom

FENA Internet, Foto/ Ilustracija

WASHINGTON DC, 8. maja (FENA) - Američka Centralna komanda (CENTCOM) saopćila je da je pogodila dva 'prazna' tankera za naftu pod iranskom zastavom za koje tvrdi da su pokušali prekršiti američku blokadu ulaskom u iransku luku u Omanskom zaljevu.

Sadržaj dostupan isključivo pretplatnicima FENA servisa. Za više informacija o načinu i uslovima korištenja servisa kontaktirajte marketing@fena.ba.

(FENA) J. Č.

Vezane vijesti

Grossi: Iranu je potrebna 'vrlo snažna' provjera IAEA

Rubio: SAD ne žele postići dogovor s Iranom pod svaku cijenu

Iran upozorio protiv bilo kakvih prelazaka Hormuškog moreuza bez odobrenja

Promo

Banja Luka Fest se vraća na Kastel - peto izdanje od 2. do 4. jula

Svijet vas čeka, putujte uz m:tel eSIM Travel

Televizor ili robotski usisivač uz Xiaomi modele iz m:tel ponude