Svijet     | 03.06.2026. 14:40 |

Iran osudio američke napade u Hormuškom tjesnacu

FENA Internet, Foto/ Ilustracija

TEHERAN, 3. juna (FENA) - Iransko ministarstvo vanjskih poslova osudilo je u srijedu ono što je opisalo kao američke napade na iranski tanker s naftom u Hormuškom tjesnacu i telekomunikacijski toranj na otoku Qeshm, navodeći da su prekršili sporazum o prekidu vatre i međunarodno pravo.

Sadržaj dostupan isključivo pretplatnicima FENA servisa. Za više informacija o načinu i uslovima korištenja servisa kontaktirajte marketing@fena.ba.

(FENA) F. F.

Vezane vijesti

Trump izjavio da iranska verzija sporazuma o zaustavljanju rata nije ono što je dogovoreno

Memorandum između SAD i Irana moguć u nedjelju u Ženevi

New York Times: SAD planiraju značajna vojna smanjenja u Evropi

Promo

m:tel: Putujete na Svjetsko prvenstvo, da li ste spakovali svoj eSIM Travel paket?

m:tel: Gledaj i navijaj uz m:SAT

Telemach: Bodrite Zmajeve uživo uz EON i EON SAT pakete